Skąd czerpać inspiracje do projektowania logo?

W związku z faktem, że kreatywnych projektantów graficznych nie brakuje, a Internet jest przepełniony projektami w różnym stylu i tematyce, to z roku na rok coraz ciężej jest tworzyć projekty, które będą oryginalne i w jakiś sposób wyróżnią się na tle innych.

Omnium (Behance)

Na szczęście Internet poza konkurencją przynosi także rozwiązania i możliwość podejrzenia co robią inni. Nie mamy na myśli kopiowania i kradzieży czyjejś pracy, w żadnym wypadko! Mowa tutaj o otaczaniu się kreatywnym contentem, który będzie stymulował naszą wyobraźnie i rozbudzał w nas chęć do tworzenia czegoś nowego. A zainspirować nas może wszystko: paleta kolorów, styl i kreska w danej ilustracji, nastrój fotografii czy podejście do tworzenia innych artystów. Dlatego z miłą chęcią zebraliśmy dla Ciebie portale, które po brzegi pełne są bardzo zróżnicowanej twórczości innych. Poczuj się zainspirowany i zmotywowany do działania!

Pinterest

Pinterest to platforma, w każdy, niezależnie od tego czy jest twórcą czy nie, ma swój własny wkład. Każdy, kto znajdzie godne uwagi obrazy w Internecie może udostępnić je na Pinterest.

W związku z tym, że użytkowników jest tak wielu, baza grafik, jest prawdopodobnie największą w Internecie i inspiruje tysiące ludzi każdego dnia. Pinterest daje nam możliwość tworzenia własnych tablic z inspiracjami, na których zbieramy to co nam wpadnie w oko. Wszystko można dowolnie katalogować i w razie potrzeb zamykać w folderach prywatnych.

Instagram

Konta na Instagramie, te o tematyce logo, można podzielić na te, które powstały w celu inspiracji i dzielenia się projektami innych, jak i na te, które graficy stworzyli, żeby budować swoje własne portfolio. Konta gromadzące projekty różnych projektantów zbierają najlepsze projekty z Instagrama i nie tylko. Zazwyczaj dane konta nie skupiają swojej uwagi na jednym stylu czy tematyce. Za sprawą instagramowych kont można także zaobserwować jakie rozwiązania graficzne podobają się niezależnym obserwatorom, jak i to jakie trendy obecnie panują w projektowaniu logo.

Oto przykładowe konta stworzone głównie po to, aby dzielić się najciekawszymi realizacjami i inspirować innych użytkowników:

Logoimport (@logoimport)
Logoimport (@logoimport)
LogoPlace (@logoplace)
Learn Logo Design (@learnlogodesign)
Logo Passion (@logopassion)
Branding, Logos & Design Inspo (@logos.ai)
Logo Designer’s Community (@logo_lesson)
LogoArchive (@logoarchive)

Dribbble

Dribbble to portal gromadzący u siebie artystów z całego świata, którzy mają okazję stworzenia portfolio w różnych dziedzinach swojej twórczości. Serwis oddaje do naszej dyspozycji wyszukiwarkę, która umożliwia przeszukiwanie prac innych, jak i płatny content, który możemy zakupić i wykorzystać w swoich pracach, logo czy identyfikacji wizualnej. Żeby dokładnie móc przeglądać zamieszczone tam projekty, konieczne będzie założenie konta w serwisie.

Portal ten to doskonała okazja, żeby sprawdzić, jak wyglądają prace zarówno stworzone przez amatorów projektowania jak i zaawansowanych grafików z wieloma sukcesami w branży. Serwis to kopalnia pomysłów na nowe projekty, jak i styl czy kolorystykę.

Oto przykładowe projekty, które można znaleźć na Dribbble:

Behance

Behance w swoim działaniu i budowie jest serwisem dość zbliżonym do Dribbble. Każdy użytkownik ma możliwość zbudowania swojego portfolio, natomiast poszukiwacze inspiracji mogą wyszukiwać projektów przy pomocy kluczowych słów bądź hashtagów. Od czasu do czasu warto zajrzeć do sekcji Odkryj w której codziennie znajdują się projekty dnia wybrane przez użytkowników serwisu.

Author avatar
Martyna Bomba